Roční podpora šedesáti studentů – Indie – Arcidiecézní charita Praha

×Details

Mangalore
Jihozápadní Indie
Get Directions →

Tento projekt byl již ukončen.
Doba realizace projektu:
6/2012 – 3/2013

Vesnické oblasti kolem jihoindického města Mangalore jsou domovem mnoha chudých zemědělských dělníků. Příjmy jejich rodin se často pohybují v rozmezí 1500 – 3000 rupií měsíčně. Aby mohli více vydělat a lépe žít, museli by mít vzdělání. Vzdělání na běžné soukromé škole vyššího stupně stojí měsíčně 1500 rupií. Rodiny tak logicky vzdávají boj o vzdělání svých dětí, které tak po ukončení povinné školní docházky nastoupí stejnou cestu jako jejich rodiče – pracují na poli za minimální mzdy.

Naši indičtí partneři z Mangalore se rozhodli využít bankovních úroků na svém účtu, nashromážděných za uplynulých 19 let, ke zlepšení situace alespoň některým z těchto potřebných rodin. Ušetřenou částku, z níž většina pochází od dárců z České republiky, využijí na placení školních poplatků pro desítky studentů. 60 mladých lidí díky této iniciativě dostane možnost zvýšit si vzdělání a realizovat své profesní sny.

Projekt pomůže k získání vyššího vzdělání 60 mladým lidem. Jedná se především o dívky, protože zejména ty jsou o studia nejčastěji ochuzeny. Díky tomuto projektu jim budou zaplaceny školní poplatky a zakoupeny školní pomůcky a potřeby.

Více informací o projektu naleznete na stránkách realizátora projektu (Arcidiecézní charita Praha), viz zde.

+Gallery
  • Carmel College
+Related
+Meta

Posted: 24.10.2012

Author: admin

Category: Arcidiecézní charita Praha, Asie

Tags:

+Comments

Leave a Reply