Rozvojové programy pro matky dětí podporovaných na dálku (Indie) – Arcidiecézní charita Praha

×Details

Belthangady a Puttur
Indie
Get Directions →

Tento projekt byl již ukončen.
Doba trvání projektu: 1/2007 – 12/2011

Na principu svépomoci byl za finančního přispění Charity Praha realizován pětiletý projekt v oblastech Puttur a Belthangady (obě přibližně 50 km vzdálené od spádového města Mangalore). Jeho cílem bylo dosažení ekonomické soběstačnosti a zlepšení postavení rodin v cílové oblasti. Většinu členek SHG tvoří matky dětí z našeho programu Adopce na dálku® nebo jejich příbuzní.

Během let 2007-2011 byl vytvořen efektivní systém svépomocných skupinek, které představují velký potenciál a hybnou sílu rozvoje oblastí Puttur a Belthangady. Zakládá se na síti 90 skupinek a jejich federací na různých úrovních. Dalším desítkám členů se podařilo využít rozličných dotací například na stavbu příbytku, či poplatky za zdravotní péči nebo si samostatně zabezpečit starobní, invalidní či vdovský důchod.

Za největší zastřešující úspěch projektu je považováno osamostatnění skupinek a federací, které již fungují nezávisle a nepotřebují podporu ani dohled projektových animátorů. Členové díky důkladným školením a osvětě dokáží spravovat své záležitosti sami, jsou aktivní a občansky angažovaní.

Více informací o projektu naleznete na stránkách realizátora projektu (Arcidiecézní charita Praha), viz zde.

+Gallery
  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
+Related
+Meta

Posted: 6.9.2013

Author: janamilerova

Category: Arcidiecézní charita Praha, Asie

Tags: